Підписатися на RSS

Харчування дітей ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Як зміцнити імунітет, чим годувати дітей під час карантину і на що звернути увагу. Про це та багато чого іншого в ексклюзивному коментаріOBOZREVATEL розповідає дієтолог Олена Юдіна.

"Якщо говорити про раціон дітей, які зараз перебувають на карантині, то батькам варто звернути увагу на різноманітність раціону. Харчування дітей має бути різноманітним, але при цьому легким. Дітей не можна навантажувати. У дитячому раціоні обов'язково мають бути присутні молочні продукти. Це сир, молочні суфле, сирні запіканки або ліниві вареники.
Обов'язково повинні бути в раціоні натуральні компоти з сухофруктів. Дітям достатньо 150 грам фруктів в день. Обов'язково мають бути у дитячому раціоні фрукти. Як мінімум, одне яблуко дитина за день має з'їсти.
За нормами, у дитячому раціоні має бути багато картоплі і хліба, але я б зробила акцент на кашах. Якщо в раціоні дитини акцент буде зроблений на зерновому хлібі, або каші, буде тільки краще. Я б запропонувала батькам давати овочі у вигляді крем-супів, пюре або яскравих гарнірів до м'ясних страв. Щоб дитина їла овочі, страва має бути не тільки смачною, але і красивою.
Якщо батьки вміло завуалюють овочі, дитина буде їсти із задоволенням той самий гарбуз і навіть не здогадається про те, що саме вона їсть.
Я б порадила зробити акцент на плануванні свого робочого дня. Якщо мама не встигає вирішити робочі моменти, їй буде складніше викроїти час на кулінарні шедеври. А як відомо, у стресовій ситуації і за відсутності повноцінного харчування, в першу чергу, страждає нервова система. Саме тому батькам, зараз в умовах карантину потрібно з вечора чітко планувати свій наступний день і детально, практично покроково, планувати раціон дитини".

МЕНЮ ДИТИНИ-ДОШКІЛЬНИКА 4, 5 І 6 РОКІВ: ХАРЧУВАННЯ І РАЦІОН

Діти 4-6 років багато рухаються, а також активно ростуть, тому їх витрати енергії і потреби в будівельному матеріалі повинні забезпечуватися достатньою кількістю їжі.

Принципи правильного харчування

Збалансоване меню для дитини дошкільного віку дуже важливо. Воно не тільки забезпечить потрібними для росту нутриентами, але і підтримає роботу всього організму малюка, включаючи імунітет.
Основними нюансами, на які слід звернути увагу батькам дошкільнят, є наступні:
  • Калорійність їжі, що з’їдається дитиною 4 років, повинна становити близько 1700 ккал, для дитини 5 років – близько 2000 ккал, а для шестирічки – приблизно 2200 ккал.
  • Денна калорійність розподіляється на прийоми їжі таким чином: по 25% калорій на сніданок і на вечерю, близько 40% калорій на обід і всього 10% калорій для полудня.
  • Зростаючому організму особливо важливо отримувати достатню кількість білків – від 3 до 3,5 г на кожен кілограм ваги. Багатими білком продуктами є сир, м’ясо, яйця, риба, молочні продукти.
  • Не менш важливі і надходять з їжею жири. Їх дитина повинна щодня вживати приблизно 3 г на кілограм маси. Основне надходження жирів забезпечується включенням в раціон малюка рослинного і вершкового масла.
  • Вуглеводи для дошкільника є основним джерелом енергії. Їх норма споживання становить 15 г на кожен кілограм ваги дитини. Їх джерелами виступають крупи, фрукти, хліб, овочі, солодощі.
  • Дитина дошкільного віку має щодня вживати м’ясо, хліб, масло, молочні продукти, фрукти і овочі.
  • Такі продукти, як риба, сир і курячі яйця, дають дитині 2-3 рази в тиждень.
  • У харчуванні дитини варто мінімізувати кількість їжі з штучними хімічними добавками. Чим простіше будуть інгредієнти, з яких готується їжа для дитини, тим корисніше вийде блюдо для малюка.

Потреби дитини 4-7 років

Дитина дошкільного віку має отримувати на добу такі продукти:
Овочі, хліб,– в тому числі чорний, крупа і макарони, свіжі фрукти, сушені фрукти, борошно, м’ясо, молоко і молочні продукти, яйця, риба, сир, вершкове масло, цукор, рослинна олія, сметана, сіль

Рідина в раціоні

Питний режим дуже важливий для дошкільника. Дитині слід вживати по 60 мл рідини на кожен кілограм його ваги.Оптимальним обсягом пиття для дитини 4-6 років вважають 1,5 л. Нехай дитина п’є більше звичайної води, але також в його раціоні можуть бути свіжі соки, неміцний чай, замінник кави (цикорій), компоти із сухих, заморожених або свіжих фруктів, киселі, кисломолочні напої, молоко. Солодкі газовані напої дитині краще не давати.
Що включати в раціон не можна?
Дитині 4-6 років не варто давати:
  • Дуже гострі страви.
  • Кава.
  • Фастфуд.
  • Гриби.
Якими способами краще готувати їжу?
Хоча 4-6-річним дітям можна давати смажені страви, таку обробку для приготування їжі для малюків варто застосовувати по мінімуму. Найбільш оптимальними способами приготувати страви для дошкільнят називають запікання, обробку парою, гасіння і варіння.

Режим харчування

З 4-річного віку у дитини встановлюється чотириразовий режим прийому їжі, що включає сніданок, досить щільний обід, невеликий перекус (полуденок), а також не дуже багату вечерю.У деяких дітей бувають додаткові перекушування у вигляді другого сніданку або прийому їжі перед сном.
Слід організувати харчування дитини так, щоб дошкільник отримував їжу приблизно в однаковий час кожен день, навіть у вихідні. Не варто допускати перерв довше 4-6 годин. Якщо дитина відправляється спати о 21 годині, то його вечеря повинна бути не пізніше 19-30.

Як складати меню?

Продумуючи харчування дитини протягом дня, слід намагатися забезпечити всі потреби малюка і при цьому зробити їжу дошкільника різноманітною і смачною:
  • На сніданок дитина 4-6 років отримує 250 г основного блюда, яке може бути представлено кашею, стравою з сиру, омлетом. Також на сніданок малюкові дошкільного віку зазвичай дають 200 мл напою і бутерброд.
  • Обід дитини-дошкільника зазвичай включає 50 г овочевого салату або іншої закуски, 200-250 мл першої страви, 60-100 г м’ясного або рибного блюда з 120-150 г гарніру, а також напій в обсязі 150 мл і до 90 г хліба.
  • На полуденок дитина отримує печиво, булочку, фрукти, кефір, молоко, кисіль. Обсяг напою становить 200 мл, а випічки – 25-60 м
  • Основним блюдом на вечерю часто бувають крупи і овочі. Ця страва дитина отримує в кількості 200 м До нього дають 40 г хліба і 150 мл напою.
  • Комбінуйте страви в добовому раціоні так, щоб один вид продуктів не повторювався протягом дня. Наприклад, якщо на сніданок була каша, то в обід на гарнір запропонуйте овочі, а якщо до м’яса на обід був круп’яної гарнір, то вечеря повинна включати овочеве блюдо.
  • На вечерю не варто давати важкі для перетравлення страви, наприклад, м’ясо або страви з бобових.
  • Оптимально складати меню не на один день, а на цілий тиждень, оскільки деякі страви дають всього 1-3 рази в тиждень.
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.